Güncel

21.12.2011

Geri  

Üreme Sağlığı İleri Eğitim Becerileri Eğitimi tamamlandı

Sağlık Bakanlığı AÇSAP Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ve İlimiz 1 No'lu AÇSAP / ÜSBEM (Üreme Sağlığı Bölge Eğitim Merkezi) tarafından düzenlenen İleri Eğitim Becerileri / Program Geliştirme Eğitimi, 28 Kasım - 02 Aralık 2011 tarihleri arasında Kırcı Otel'de tamamlandı.

İlimizde ilk kez gerçekleştirilen bu eğitimde; İlimiz ÜSBEM'de görevli usta eğitmenler; Dr. H.Sena Bekar, Dr. Fatma Kennerman, Ebe Yasemin Bellikli, Ebe Emine Karadağ, Hemşire Sibel Yıldız; Sağlık Bakanlığı AÇSAP Genel Müdürlüğü Usta Eğitmenlerinden Dr. Emel Özdemir Şahin, Hemşire Hacer Boztok; Antalya ÜSBEM'den usta eğitmen Dr. Saadet Dede; Ege Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğretim üyelerinden; Doç. Dr. Esin Çeber, Doç. Dr. Hafize Öztürk Can, Doç. Birsen Karaca Saydam eğitmen olarak katıldı.

Adana, Antalya, Balıkesir, Bolu, Diyarbakır, İstanbul, Malatya, Yalova, Samsun, Sivas, illeri ÜSBEM de görevli toplam 20 üreme sağlığı eğitmeni bu eğitimle program geliştirme bilgi ve becerisi kazandı.

Hafta süresince program geliştirmenin temel basamakları olan ihtiyaç analizi, program taslağı ve modeli oluşturma, değerlendirme gereçlerini hazırlama gibi konularda eğitim alan katılımcılar kendi çalışma gruplarında hazırladıkları program modelini gruba sunarak eğitmenlerden ve katılımcılardan geri bildirim aldılar. Görsel hafızanın öğrenmeye olan katkısından da faydalanmak için eğitim süreci bir orman konsepti şeklinde özetlendi.

Son gün, İlimiz Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Sunay Özkul ve AÇSAP Şube Müdürü Uz. Dr. Erdinç Osman'ın da katılımıyla kapanış ve sertifika töreni gerçekleştirildi.(Başa Dön)   Ana Sayfa