Güncel

25.11.2005

Geri  

Evlilik için sağlık raporları artık Gökdere Sağlık Ocağı'ndaki Evlilik Biriminde düzenlenecek

Bilindiği üzere, evlilik işlemleri için başvuran vatandaşlarımıza sağlık raporu verme işlemi Sağlık Müdürlüğümüz bünyesindeki kurum tabipliğimizce yapılmakta idi. Rapor alma sürecinde vatandaşlarımız ilk başvurularını Sağlık Müdürlüğümüz binasında yapılan cinsel yoldan bulaşıcı hastalık yönünden incelenmek üzere aynı binada kan tetkiki yaptırdıktan sonra, verem hastalığı(aktif tbc. bulgusu) açısından değerlendirilmek üzere ilimizde mevcut olan Merkez, Yıldırım ve Nilüfer Verem Savaş Dispanserlerine yönlendirilmekte ve bu kurumlardan aldıkları sonuç belgelerini kurumumuza ibraz ettikten 1 gün sonra düzenlenen raporlarını alabilmekte idiler. Bu da evlenecek çiftler için zaman kaybına sebep olmaktaydı. Belirtilen sıkıntıları gidermek amacıyla, tek merkezden işlemlerin bitirilebileceği projeler devreye sokularak alternatif çözüm üretilmiştir.

28.11.2005 Pazartesi gününden itibaren söz konusu işlemler, erişimi kolay, vatandaşın işlemlerini tek merkezde ve daha kısa sürede yapabileceği, daha kaliteli ve uygun şartlarda hizmet alabileceği ve daha teşekküllü olan Osmangazi İlçesi Gökdere Sağlık Ocağımızın üst katındaki Evlilik Birimi tarafından yapılmaya başlanacaktır.

Gökdere Sağlık Ocağı, Kayhan Mahallesi, Alancık Caddesi No:7 Osmangazi/BURSA adresinde bulunmaktadır. Telefon Numaraları: 224 03 72 - 222 93 03 dır. Aynı zamanda Müdürlüğümüzün www.bsm.gov.tr adresinden de konuyla ilgili bilgilere ulaşılabilir.

(Başa Dön)   Ana Sayfa